DARMOWE KSIĄŻKI W INTERNECIE – WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

Czcionka:

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Publio.pl

Darmowe ebooki. Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.

Cyfroteka.pl

To codziennie aktualizowany katalog tysięcy publikacji oraz porównywarka cen książek w najlepszych księgarniach. Wszystkie pozycje zawierają darmowe fragmenty utworów, które są prezentowane online na każdym dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę www.

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska

Ninateka

To cyfrowa platforma, na której udostępniono ponad 7 000 filmów i audycji o kulturze. Znajdziecie tu m.in. filmy dokumentalne i fabularne, zapisy spektakli teatralnych i koncertów, relacje dokumentujące życie kulturalne i społeczne czy audycje radiowe. Jest też wyodrębniona sekcja, gdzie dostępne są słuchowiska czy audycje poświęcone literaturze.Młodszym dzieciom szczególnie polecamy Czytanie przed spaniem czyli ponad 50 krótkich opowieści czytanych  przez znanych polskich aktorów.